חיה בן-חיים | דרמה-תרפיסטית

״יצרתי חברות לחיים ולא רק לספסל הלימודים״

אני הגעתי מהמרכז ללמוד בתל חי. המשיכה שלי לצפון הירוק השפיעה מאוד על הרצון שלי לבדוק מה יש למכללה ולמדרשה להציע לי. כאשר הגעתי לבדוק את התכנית ביום הפתוח ראיתי את הנופים הירוקים המרחיבים את הלב, את המכללה היפה שנמצאת במיקום מדהים וכבר התאהבתי.
בדקתי וחקרתי האם התכנית הזאת מתאימה לי כדי לדעת האם אני עומדת לעשות את הצעד הנכון.  נוכחתי לדעת שהתואר הזה פותח בפני המון דלתות בתחום החינוכי והטיפולי, ושבעתיד הקרוב אוכל לממש את הרצון ללמוד דרמה תרפיה, דבר שהתואר הזה אפשר- תואר ראשון בשנתיים בו יש את כל הקורסים הנדרשים לקבלה בלי סטאז'. חשוב לציין  שהתואר עצמו מעניין מאוד ותורם מבחינה מקצועית. סיימתי את התואר הראשון והמשכתי ישר לתואר שני בדרמה תרפיה בתל חי שאותו סיימתי השנה ב"ה. דבר נוסף וחשוב לא פחות הינה מסגרת המדרשה שהיוותה עבורי מסגרת תומכת ושומרת. הכניסה לעולם האקדמיה הייתה נעימה יותר ופחות מורכבת בזכות השיעורים המחזקים שקיבלנו במדרשה, הפתיחות וההקשבה של הרבנים ושל לאה לשמוע ולעזור הן בפן הטכני של הדברים ועד לפן הרוחני והנפשי של כל התהליך המשמעותי הזה. כאשר נתקלתי בקשיים מול תכנים של שיעורים מסויימים התייעצתי עם הרב דרורי ואף למדתי ממנו דרך השיעורים איך לברור את מה שאני לומדת בצורה כזו שלא אתבלבל או אפגע ולקחת את האמת החבויה בכל נושא וקורס באקדמיה, דבר שעזר לי מאוד גם בלימודי ההמשך בדרמה תרפיה.
תחושת המשפחתיות והחום הורגשו תמיד בזכות האישיות המיוחדת של לאה איתה יכולתי לדבר ולהתייעץ על כל נושא שהעסיק אותי, ובזכות הבנות האיכותיות שאיתן למדתי במדרשה שאיתן יצרתי חברות לחיים ולא רק לספסל הלימודים.
כיום אני עובדת בתחום הטיפול עם נוער בסיכון.  ב"ה אני שמחה על הדרך והבחירות שעשיתי אשר הביאו אותי לעבוד במקצוע הטיפולי...
חיה בן חיים, מחזור ג׳

כיום דרמה-תרפיסטית