יערה גורביץ׳ | יועצת חינוכית

״גיליתי שאפשר להנות מכל העולמות״

את הלימודים במדרשה התחלתי ישר אחרי שנתיים שרות לאומי (את השנה השנייה עשיתי בשליחות בחול וישר לאחר החזרה לארץ התחלתי ללמוד). אני מציינת את זה בגלל שהדבר התאפשר לי משתי סיבות: א. המדרשה מאפשרת להיכנס לתוכנית שלה על סמך ממוצע בגרות בלבד וראיון וללא צורך בפסיכומטרי, דבר שהקל עליי מאוד וחסך לי כסף, עגמת נפש והרבה טירחה.
ב. הייתה לי, כמו להרבה בנות גילי, התלבטות האם להתחיל ישר בתום השרות את הלימודים או לחילופין לעשות שנת חופש- מדרשה, טיולים, חברות...
ומה שגיליתי שדווקא בתוכנית של מדרשת תל חי אני יכולה להנות ממסגרת של מדרשה (שיעורים, סדנאות, דמויות משמעותיות, שבתות ור"ח..) + להכיר חברות חדשות + לטייל בצפון ובמעיינות+ להיות עם חברות מהעבר בסופי שבוע ובמיוחד בחופשות הסמסטר (כמה חודשים).
הלימודים במכללה גם הם היו מדהימים- מרצים ברמה גבוהה אבל מאוד אכפתיים ומפרגנים, מזכירות חוג שעושה מעל ומעבר, יתרון של קבוצה (מדרשה) הן מבחינה חברתית והן מבחינה מנהלתית.
בנוסף, ללמוד במקום כמו מכללת תל חי פשוט עשה לי טוב- מכל כיתה נשקף נוף מדהים ומרגיע, הסגנון של הסטודנטים מאוד מגוון ושונה ממה שהכרתי עד אז, המכללה מעודדת פעילויות חברתיות, השתתפות בתוכניות של מלגות, ובסך הכל אוירה קלילה ונעימה.
פשוט כיף להעביר שנתיים בצורה כזו ולצאת עם תואר מצוין.
אני יכולה להרשות לעצמי לציין שהתואר של תל חי הינו ברמה גבוהה ונחשבת מכיוון שכעת אני לומדת לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן, אשר קיבלו אותי בשמחה, התפעלו מהמחקרים ופטרו אותי מקורסי השלמה רבים שבנות ממכללות אחרות נאלצו להשלים.
אני ממליצה בחום לכל אחת, ואשמח לענות על שאלות אם יש- לגבי הלימודים, המדרשה, ואפשרויות המשך.
יערה גורביץ׳, מחזור ה׳
יועצת של אולפנה במרכז הארץ