לימודי מדרשה

יומיים של לימוד מעשיר ומפרה

לימודים תורניים בתחומי חינוך, חברה, חסידות ואמנות בנוסף ללימודים האקדמיים המלאים לתואר הראשון. 

״משב רוח גלילי מלא אמונה, אהבת המקום ואהבת הבריות. הניגון, הרגש והשאיפות שלכן הם סוד השמחה והבריאות הנפשית שמבטאות הכותבות לשמחת כל מי שרוח אלוקים בקרבו. אשרי העם שככה לו אשרי העם שאלו הן בנותיו ורבותיו.
החותם בהערצתכן, הרב צפניה דרורי״

ניתן לצבור במדרשה עד כ-30 נ"ז לתואר הראשון. 


"נקודה שהייתה לי ממש משמעותית בשבת מדרשה זה דווקא אחרי הבדלה כשישבנו לנגן ולשוח בדיבורי אמונה וחיזוקים כשהאורות מכובים וזה אפשר שיח מתוק של הגיגיי הבנות וממש שמחתי על הזכות לשמוע מה מחזק כל אחת מהחברות ולזכות ולקבל מהן ולהתחזק יחד."

"היה מרענן לשבור שגרה של לימודים ולצאת לטייל באזור, הרב ספי הדריך אותנו בצורה מעניינת ועם הומור. הסיור נתן לי תחושה עמוקה של חיבור לאזור הגולן ולהיסטוריה היהודית של המקום. ממש מרגש לראות בעיניים בתים שבהם גרו יהודים בתקופת התלמוד, להרגיש קצת מה זה להיות יהודי בעבר, וללמוד על תקופת חורבן הבית וכתיבת הגמרא בדרך לא שגרתית."

"בין שאר הפעילויות שהמדרשה מארגנת, הערב שהכי עולה לי לראש זה היורצאייט של הרב קרליבך. התארחנו בדירה של חברות, הייתה אוירה מדהימה. מרקים ונשנושים בשפע.  את הערב ליוו הבנות עם כלי נגינה שונים- פסנתר, גיטרה וחליל...  ממש היה קל להרגיש את המתיקות של הרב קרליבך באויר.  את האור שלו ואת האחדות שנוצרה בינינו. יצאתי מהערב הזה עם מלא כוחות, תובנות ונחת אחרת."

למדרשה הגעתי מיד אחרי שנתיים מאתגרות של שרות לאומי בכפר נוער 'הודיות' (עבודה עם נוער בסיכון). התלבטתי מה אני רוצה לעשות הלאה, האם להתחיל לימודים או ללכת ללמוד במדרשה תוכנית מלאה, כיוון שהיה בי צורך להתמלא רוחנית לאחר השירות. אבל לא ראיתי את עצמי רק במדרשה שנה.

ב"ה נחשפתי למדרשה בתל-חי שנתנה לי מענה על כל הצרכים שביקשתי לי.
מבחינת מדרשה- תוכן רוחני גבוה ביותר עם רבנים ורבניות מופלאים, שיעורים מגוונים ומעניינים.. מבחינת התואר- תואר בשנתיים בלבד ובלי צורך בפסיכומטרי היה בשבילי הקלה גדולה ויתרון משמעותי. המגורים בצפון והלימודים במכללה יוצרים אווירה מיוחדת מאוד שאין בשום מקום אחר... 

היום אני ב"ה נשואה וגרה ביפו. אני משלימה לתעודת הוראה בתנ"ך, יומיים בשבוע במכללת תלפיות בחולון. ובנוסף גם עובדת בתיכון שאר השבוע. העובדה שאת התואר כבר סיימתי ונשאר לי להשלים רק תעודת הוראה, מקלה מאוד ואני לומדת רק יומיים בשבוע. 

התקופה במדרשה בנתה אותי מאוד מכל הבחינות וזכיתי גם לסיים תואר וגם לקבל שנתיים משמעותיות וטובות שילכו איתי לכל החיים.

רעות עמרם כהן

מערכת השיעורים לדוגמא: